Sage & classy oak - wnętrze domu w stonowanych barwach

Projektowane wnętrze: dom
Metraż: 150 m2
Lokalizacja: Zielonki
Rok: 2021

Salon z sufitem katedralnym

Salon, ze względu na podwyższony sufit jest najbardziej reprezentacyjnym miejscem domu.

Inwestorom zależało na tym, aby wnętrze – mimo swoich rozmiarów i wysokości – było przytulne, ale też nowoczesne. Miało zachęcać do odpoczynku i koić oraz w sposób nienachalny korespondować z ogrodem. 
Katedralny sufit wymagał odpowiedniego wyeksponowania, dlatego zastosowano lamele w naturalnym, dębowym wybarwieniu. Drewno pojawia się także na podłodze w postaci jodełki węgierskiej.
Stonowaną kolorystykę uzupełniają jasne beże, złoto i akcenty w kolorze szałwiowej, zgaszonej zieleni.

Lamele podkreślające wysoki sufit nad salonem, łagodnie przechodzą nad częścią jadalnianą i kierują nas w stronę kuchni.

Kuchnia i jadalnia

Duża otwarta kuchnia na planie litery G, to spora ilość blatu roboczego i miejsca do przechowywania. W wysokiej zabudowie ukryte są drzwi do spiżarni. Zrezygnowano z typowych szafek wiszących na rzecz jednej – o konstrukcji metalowej w kolorze szczotkowanego mosiądzu i ze szkłem ornamentowym – dzięki temu jest jasno i lekko, a ryflowane szkło ciekawie odbija promienie słoneczne.
Fartuch kuchenny tworzą zlicowane ze ścianą białe, szkliwione płytki. znajdziemy tutaj także motyw jasnego kamienia, który obecny był także w salonie. Ciepłe barwy balansuje odcień szałwiowy – czyli szary odcień zieleni, obecny także tutaj.
 
Jadalnia – tu oprócz stołu i krzeseł znajduje się pojemna zabudowa – częściowo przeszklona, nawiązująca do szafki w kuchni. Szkło ornamentowe dyskretnie ukrywa zawartość szafki – barek.

Hol i wiatrołap

Po drugiej stronie wysokiej zabudowy kuchennej, znajduje się szafa w hol – a całość jest zamknięta w jedną formę  przybierając postać dębowej „kostki”.
Już wchodząc do domu możemy poczuć jaki klimat panuje w pozostałych wnętrzach. Kontrast – choć nie ma go w kolorystyce – wprawne oko dostrzeże w zestawieniu materiałów. Gres o eleganckim kamiennym deseniu, ornamentowe szkło, mosiądz, zestawiony jest z drewnem oraz przyjemnym welurem.
Dwie spore szafy – w wiatrołapie oraz holu – mają duży potencjał w kwestii przechowywania.

Toaleta

W niewielkim WC na parterze część materiałów jest spójna z pozostałymi zastosowanymi w tym domu – beżowy gres na podłodze, blat w marmurowy wzór (tu ze zintegrowaną umywalką), fronty w kolorze naturalnego dębu oraz białe kafle o nieregularnym kształcie…no i dodatki w odcieniu szczotkowanego złota! Dodatkowo tutaj zastosowano tapetę w odcieniach zieleni z małą domieszką złota oraz lustro o nieregularnym kształcie. Udało się też wygospodarować sporo miejsca na przechowywanie w zabudowie WC.

Hol na piętrze i domowe biuro

Na piętrze otwartą przestrzeń stanowi hol, prowadzący do trzech sypialni oraz łazienki. W części najbliżej schodów została wygospodarowana niewielka przestrzeń do pracy. Domowe biuro od holu oddzielono przeszklonymi drzwiami ze szkła ornamentowego – dzięki temu dociera tam sporo dziennego światła, a w razie potrzeby przestrzeń ta staje się zamknięta.

Sypialnia główna z garderobą i łazienką

Główna ściana w sypialni zaakcentowana jest jasnymi panelami tapicerowanymi oraz lamelami, przechodzącymi w stoliki nocne. Stoliki oraz łóżko mają dosyć nietypową – aczkolwiek minimalistyczną – formę i tworzą pewnego rodzaju podest. ściana naprzeciwko łóżka pokryta jest tapetą z motywem ombre.
Z sypialni jest bezpośredni dostęp do garderoby oraz prywatnej łazienki.

Prywatna łazienka przy sypialni nawiązuje materiałami do WC na parterze domu – mamy jasny kamień, szkliwione białe płytki, drewno i elementy w kolorze złota.

Pod prysznicem – oprócz praktycznych wnęk na kosmetyki – znalazło się także siedzisko. To bardzo wygodne rozwiązanie i – jeśli tylko jest na nie miejsce – zawsze je polecam.