W granacie - dom

Salon z jadalnią

Salon z jadalnią – część projektu domu z akcentami granatu. Dopełnieniem tego głębokiego koloru – tym razem pojawiającego się na tekstyliach – jest drewno w orzechowym odcieniu, natomiast bazą – spokojna biel. Tak jak i w poprzednich pomieszczeniach (kilka postów niżej – kuchnia i niewielka łazienka) pojawiają się też złote dodatki. Dzięki temu cała „dzienna” część domu jest spójna.

Otwarta kuchnia

Jaka jest ta kuchnia? Na pewno nie ciemna, mimo zastosowania tak głębokiego koloru na frezowanych frontach oraz drewna w orzechowym odcieniu. Nowoczesna, z nutą klasyki. Jest dobrze doświetlona za sprawą punktowych reflektorów w suficie, a także oświetleniu roboczemu pod szafkami oraz w okapie. Oczywiście wpada tutaj też całkiem duża ilość światła dziennego, którą można wyregulować za pomocą żaluzji.
Na wyspie znajduje się biała płyta indukcyjna, a nad nią okap, który może być równocześnie półką na zioła i przyprawy. Duża ilość bieli, pojawiająca się na części górnych szafek, blacie w marmurowy deseń, czy w mozaice nad blatem sprawia wrażenie czystości – a to w kuchni istotne. Obok piekarnika i mikrofali zabudowanych w słupku, powstała nieduża wnęka, którą można wykorzystać na ukrycie ekspresu do kawy lub robota kuchennego – aby zawsze były pod ręką, ale nie rzucały się od razu w oczy.
„Biżuterią” tej kuchni jest kran i minimalistyczne uchwyty – „złote, a skromne”! 😉

Niewielka łazienka

Ciężko uwierzyć, ale powierzchnia tej łazienki to mniej niż 3,5 m2! Dzięki zastosowaniu pewnych tricków sprawia wrażenie większej – mimo tego (a może właśnie DLATEGO 😎), że dzieje się tutaj sporo. Na ścianach znalazła się nowoczesna biała mozaika, na podłodze szare płytki heksagonalne, a na ścianie pod prysznicem jedno z moich ulubionych rozwiązań – wodoodporna tapeta. Ona również pozwoliła zyskać kilka cennych centymetrów pod prysznicem. Mała wnęka, która powstała między pionem wentylacyjnym, a dobudowanym fragmentem ścianki prysznicowej, została wykorzystana na miejsce, gdzie można odłożyć kosmetyki i odwiesić ręcznik albo szlafrok. Dopełnieniem jest armatura w kolorze złotym. Jest tutaj sporo elementów nawiązujących do kuchni z poprzedniego wpisu, dzięki temu obydwa pomieszczenia są spójne.