Projekt wnętrza Kraków

Dla oczekujących najwyższej jakości kompleksowej usługi projektowej w Krakowie

PROJEKT KOMPLEKSOWY+

Kraków i okolice

Jesteś z Krakowa lub okolic i poszukujesz wsparcia projektanta „na miejscu”?

Szukasz architekta wnętrz, który zaoferuje Ci większe wsparcie niż inni?


Jeśli tak, to wariant projektu „KOMPLEKSOWY+” będzie dla Ciebie najlepszy!

Co zawiera projekt kompleksowy+?

Inwentaryzacja

Pomiar pomieszczeń przeprowadzany na miejscu inwestycji za pomocą specjalistycznego sprzętu pomiarowego określa się inwentaryzacją. Przy okazji też wykonuje się dokumentację zdjęciową.

plan, building, measurement-2092499.jpg
Czy konieczne jest wykonanie inwentaryzacji, jeśli mamy projekt od dewelopera? Oczywiście, inwentaryzacja nie jest elementem niezbędnym, jednak dzięki niej możliwe jest stworzenie projektu z największą dokładnością, a także wyłapanie ewentualnych defektów pomieszczeń, aby mogły one być na odpowiednim etapie skorygowane. Sprawdzenie wymiarów każdy może wykonać samodzielnie, ale korzyścią z wykonania inwentaryzacji przez projektanta (oprócz niewątpliwej oszczędności czasu) jest możliwość zdobycia dodatkowych informacji o projektowanym pomieszczeniu, które są nie bez znaczenia dla projektu. Są to na przykład: kontekst architektoniczny otoczenia, ilość naturalnego światła, atmosfera wnętrza czy jego rzeczywisty stan… i wiele innych!

Układ funkcjonalny

Układy funkcjonalne często określa się jako aranżacje. W zależności od potencjału pomieszczeń, zwykle powstaje 1-3 wersje aranżacji – w postaci widoków 2D z góry, z rozrysem poszczególnych elementów wyposażenia.

To, co mnie wyróżnia, to fakt, że podczas pracy nad projektem od samego początku tworzę projekt w przestrzeni. Wiem, że czasem trudno wybrać tę najlepszą aranżację na podstawie samych rysunków „na płasko”. Dlatego podczas spotkań pokażę potencjał Twojego wnętrza na trójwymiarowym modelu. Omówimy też wszystkie „za i przeciw” każdego z układów.

Wizualizacje

O wizualizacjach chyba nie trzeba mówić dużo – to dzięki nim można odwzorować projekt w fotorealistyczny sposób. W zależności od danego pomieszczenia, wykonywanych jest kilka ujęć.

Wizyty w sklepach

Jeśli chodzi o dopracowane projekty wnętrz Kraków wraz z sąsiednimi miejscowościami to rejon, w którym spotykam się z klientem, aby towarzyszyć mu w sklepie w charakterze doradcy.  Takie wspólne wizyty w sklepach z materiałami i elementami wyposażenia wnętrz, to wyjście naprzeciw oczekiwaniom wymagających klientów. Podczas tego spotkania możliwe jest zobaczenie danych materiałów „na żywo” – ich odcieni, struktur, detali oraz tego, jak prezentują się w zestawieniu z innymi wybranymi materiałami. Często inwestorzy sami gubią się w mnogości dostępnych rozwiązań i potrzebują wsparcia. Taka wspólna wizyta pomaga w podjęciu decyzji, czy upewnieniu co do słuszności danych wyborów i rozwiązań, które zawiera projekt wnętrz. Kraków jest miejscem z dużą ilością sklepów z różnym asortymentem – od podstawowych materiałów budowlanych po te designerskie i wyszukane.

stencil, the palette, web

Specyfikacja materiałów z kosztorysem

Jedną z bardziej przydatnych składowych projektu, niezbędną do zrealizowania projektu zgodnie z założeniami jest z pewnością szczegółowa lista materiałów. To dokument, który określa: co, w jakiej ilości, gdzie i w jakiej cenie kupić. Dzięki tej specyfikacji łatwiejsze jest zapanowanie nad budżetem i zakup dokładnie tego, czego potrzebujemy i w dokładnych ilościach, w jakich potrzebujemy.
Wstępna wersja kosztorysu dostarczana jest już na etapie wizualizacji, co pozwala na jeszcze lepsze zaplanowanie wydatków.

Dokumentacja techniczna

Wiele osób to właśnie dokumentację techniczną uznaje za najważniejszy i najbardziej pomocny składnik projektu wnętrza. Ten obszerny, choć często niedoceniany element, który pozwala wykonawcom na zrealizowanie wnętrza – dokładnie według wizji projektanta

Jako składowe dokumentacji technicznej wykonywane są szczegółowe rysunki techniczne. Są to rzuty zawierające:

  • punkty elektryczne i hydrauliczne,
  • podwieszane sufity,
  • burzone i dostawiane ściany (zależnie od potrzeb),
  • podłogi,
  • okładzin/dekoracji ściennych,
  • zabudowy stolarskiej i mebli na zamówienie,

oraz innych elementów wykonywanych na zamówienia (np. drzwi, schodów, zabudowy kominkowej).

Spotkanie z wykonawcami

building, professional, employee-2762237.jpg

Zapewne zależy Ci na tym, aby wizja projektanta została dokładnie zrozumiana przez wykonawców, prawda? Zdaję sobie sprawę, że nie każdy Klient ma czas na przekazanie projektu fachowcom. Dlatego jako bonus proponuję Ci jedną wizytę „na budowie” w celu omówienia projektu z wykonawcami przed rozpoczęciem prac.  W końcu kto opowie branżystom o projekcie wnętrz lepiej, niż sam jego autor?  Przy okazji takiego spotkania możliwe jest wyjaśnienie wszelkich ewentualnych wątpliwości, aby prace wykończeniowe mogły być zrealizowane możliwie jak najsprawniej i bez kosztownych pomyłek.

Projekt wnętrza Kraków i nie tylko...

Pozostałe warianty projektowe znajdziesz tutaj.

Interesuje Cię inny zakres projektu? Zapytaj, mogę przygotować ofertę dopasowaną idealnie do Twoich potrzeb.