Pieprz i wanilia – projekt mieszkania

Projektowane wnętrze: mieszkanie dwupokojowe dla pary
Metraż: 42,5 m2
Lokalizacja: Kraków
Rok: 2021

Salon z aneksem kuchennym

Salon, aneks kuchennym oraz hol utrzymane są kontrastowych odcieniach – czerni, brązach, beżach i bieli.

Cała ta przestrzeń, czyli około 26m, pozwoliła na zaaranżowanie:
– dużej szafy oraz stalowej konstrukcji: siedziska z wieszakami w przedpokoju,
– w pełni wyposażonej, otwartej na salon kuchni – częściowo bez górnych szafek,
– stołu, przy którym na co dzień wygodnie mogą zjeść 4 osoby,
– strefy wypoczynkowej – z narożnikiem, stolikiem kawowym oraz ścianą TV,
– a także kącika czytelniczego przy dedykowanym oświetleniu.

 Kuchnia jest oddzielona od salonu stalowym regałem, dzięki czemu ten podział jest odczuwalny, a jednak przestrzeń nadal pozostaje otwarta. Motyw czarnej stali jest powielony w wielu miejscach, dzięki czemu mieszkanie ma nowoczesny charakter, lekko nawiązujący do soft-loftu.

Jest też sporo drewna – bielony dąb oraz głęboki orzech.
Na kilka słów komentarza zasługuje też oświetlenie.💡 Mamy tutaj:
– oświetlenie górne, układające się w geometryczne, mocne formy,
– oświetlenie funkcyjne – nad stołem, blatem roboczym w kuchni oraz lampę przy kanapie do czytania,
– oświetlenie dekoracyjne – na ściance telewizyjnej oraz we wnęce karniszowej.

Łazienka

Brąz, beż, biel i czerń konsekwentnie pojawiają się i w tym pomieszczeniu. – Wydawać by się mogło, że jest to naturalna i bezpieczna kolorystyka, jednak całe wnętrze sprawia wrażenie dość odważnego i pełnego kontrastu.
Czarny sufit i czarna zabudowa stolarska – czy to nie przytłoczy niewielkiej przestrzeni? Odpowiednio zastosowane – nie przytłoczą, a sprawią, że w łazience zapanuje przyjemna atmosfera. Gres w dużym formacie o wzorze marmuru dodaje klasy i ponadczasowości.
Łazienka liczy niecałe 4,2 m2, a jednak wygląda na większą, prawda? Iluzję większej przestrzeni tworzy jedno z moich ulubionych rozwiązań, które stosuję do niewielkich łazienek, czyli duże lustro – banalne, ale skuteczne. 😉

Zawsze dbam o dużą ilość miejsca do przechowywania i tak jest też tutaj – głębokie szuflady oraz szafki w zabudowie WC pomieszczą bieliznę, kosmetyki, zapas chemii, elektronikę i inne sprzęty… jednym słowem – wszystko co niezbędne w łazience. Dodatkowym miejscem przechowywania może być spory blat nad szafką skrywającą pralkę. Większą przestrzeń udało się uzyskać stosując składane drzwi prysznicowe (Radaway).

Ciekawym akcentem jest oświetlenie w formie okręgu (Ramko Producent Oświetlenia), które jest nie tylko dekoracją, ale co najważniejsze równomiernie oświetla twarz. Uwagę zwracają także inne czarne akcenty – armatura, grzejnik, elementy prysznica czy dodatki od Dabstory.

Sypialnia

Pierwotny układ tego pomieszczenia był nieco inny, ale dzięki pewnym zmianom, udało się uzyskać o wiele bardziej funkcjonalną sypialnię o całkiem przyjemnym rozkładzie – pozwalającym na umieszczenie dużego łóżka w części centralnej, toaletki oraz ogromnej szafy o minimalistycznej formie.
Pierwotny układ tego pomieszczenia był nieco inny, ale dzięki pewnym zmianom, udało się uzyskać o wiele bardziej funkcjonalną sypialnię o całkiem przyjemnym rozkładzie – pozwalającym na umieszczenie dużego łóżka w części centralnej, toaletki oraz ogromnej szafy o minimalistycznej formie.
Nad toaletką znajduje się duże lustro o nietypowym kształcie, oświetlane kinkietem w formie ringu.
Dzięki połączeniu kilku typów oświetlenia, można uzyskać różne efekty – w zależności od nastroju i potrzeb.
Tak jak w pozostałej części mieszkania, dominuje tutaj połączenie brązów, beży bieli i czerni – a więc ponadczasowe połączenie, które będzie sprzyjało atmosferze wypoczynku w tej sypialni.